Akdoğan Sağlık Ocağı Personellerinin Yanındayız

15 Temmuz gecesi, Akdoğan Sağlık Ocağı personelinin bir hastaya müdahale etmeye çalışırken müdahaleyi reddeden hastanın yakınları tarafından darp edildiği bilgisini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Şiddetin ne yazık ki tüm alanlarda artık karşımızda. 15 Temmuz gecesi yaşanan üzücü olay karşında şiddetin kaçınılmaz bir şekilde artış gösterdiği ve hatta sağlık sektörüne kadar sıçramış olduğunu farkediyoruz. Her alanda karşımıza çıkan şiddet, bugün sağlık sektöründe de artış göstermiştir. Birçok kez şiddetle karşı karşıya kalan sağlık sektörü emekçileri, riskli ve güvensiz çalışma koşullarını dile getirmiş ve yasal düzenlemeler talep etmişlerdi. Yani en gerekli, temel ihtiyaçları arasında güvende olabilmek isteyen sağlık sektörü emekçileri için, herhangi bir pratik veya yasal düzenleme geliştirmemiş olmak, bu tür şiddet vakalarında paydaş olmak demektir.

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Örgütü olarak, başta Akdoğan Sağlık Ocağı sağlık personelleri olmak üzere tüm iş alanlarında yaşanan emek sömürüsüne, şiddete karşılık vermiş oldukları mücadelenin destekçisi olduğumuzu bildiririz.

 

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Komitesi