Bağımsızlık Yolu, Demokratik Kitle Örgütlerine Yaptığı Ziyaretlere Evrensel Hasta Hakları Derneği ile Devam Etti

Bağımsızlık Yolu, demokratik kitle örgütlerine yaptığı ziyaretlere Evrensel Hasta Hakları Derneği ile devam etti. Parti adına Parti Meclisi Üyesi, Lefkoşa Milletvekili adayı Cemre İpçiler, İskele Milletvekili adayı Bülent Kurt ve Lefkoşa Milletvekili adayı Nazen Şansal’ın katıldığı ziyarette, Bağımsızlık Yolu heyeti sağlıkta tespit ettikleri bir çok sorun olduğunu, kamusal sağlığın güçlendirilip herkese eşit ve adil bir hizmet sunulması için demokratik kitle örgütleriyle sürekli bilgi ve fikir alışverişi içerisinde, bu yönde mücadele edeceklerini aktardı.

Kırsal kesimlerde tam teşekküllü hastane olmamasının sağlığa erişim hakkı önünde ciddi bir engel olduğunun konuşulduğu görüşmede, sağlığa ayrılan bütçenin, sağlık sistemindeki altyapı ve insan kaynağı eksikliklerini gidermekte yetersiz olduğuna da değinildi.

EHHD Başkanı Emete İmge ise, sağlıkta ortak zeminde mücadele için her zaman hazır olduklarını belirten Bağımsızlık Yolu milletvekili adaylarına çıktıkları bu yolda başarılar diledi.