Bağımsızlık Yolu Milletvekili Aday Listesini YSK’ya Sundu

Bağımsızlık Yolu, 23 Ocak’ta yapılacak Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için adaylık başvurusunu bugün saat 13.30’da Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

Milletvekili adayları ve parti üyelerinin katıldığı coşkulu bir kortejin taşıdığı “Yoksulluk Kader Olamaz” pankartı ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne giden Bağımsızlık Yolu temsilcileri müracaatlarını YSK yetkililerine teslim etti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde basın açıklaması yapan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, “Emekçilerimizin, çalışan insanlarımızın, gün geçtikçe yoksullaşmakta olan, güvencesizleşen, haklarını yitirme tehlikesi ile karşı karşıya olan halkımızın temsilcisi olmak üzere seçime giriyoruz. Bağımsızlık Yolu, özel sektörde çalışan insanlarımızın, kamu emekçilerinin, kadınlarımızın, talan edilen doğamızın maruz kaldığı olumsuzlukları dile getiren, sokakta eyleme döken bir siyasi partidir ve genel seçimlere girerek bu sorunlarla ilgili sözümüzü yükseltmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Rahvancıoğlu, rejim partileri ile örülü parlementomuzda gerçekleştirilmesi mümkün değilmiş gibi davranılan tüm haklarımız için sonuna kadar mücadele edileceğini söyledi. Rahvancıoğlu, “Artık, emekçilerin, kadınların, işsizlerin, gençlerin, yaşlıların, sosyal hizmetlerden hizmet alamayanların partisi Bağımsızlık Yolu var. Partimiz önümüzdeki süreçte özel sektörde sendikalaşma, sendikasız çalıştırılmanın yasaklanması, asgari ücretin en düşük kamu maaşına endekslenmesi, eşel mobilin bir aya çekilmesi, servet vergisi alınması, eğitim ve sağlığın ücretsiz hale getirilmesi, ulaşım maliyetlerinin benzin ithalatçılarının tekelinden kurtarılması ve toplu taşımacılık sisteminin getirilmesi, her bölgeye sığınma evi yapılması, doğanın talanına dur denmesi için geçmişte sokakta olduğu gibi önümüzdeki seçim sürecinde ve ileride parlementoda da sesini yükseltecektir. Artık emekçilerin partisi vardır. Artık, rejim partilerinin sermayedarlarla danışıklı dövüşle yürüttüğü sözde siyasal süreç sona ermiştir. Emekçiler kendi partisinde birleşecek ve emekçi halkın yaşadığı zulüm artık sona erecektir” dedi.

Bağımsızlık Yolu’nun adaylara değil, parti programına ve vizyonuna oy istediğini vurgulayan Rahvancıoğlu, “Emekçi halkın derdine çare üretmek üzere, parti programımızın arkasında duran adaylarımızla bu seçime giriyoruz” diye konuştu.

Emekten yana olan ve “Emekçinin Partisi Var” diyerek seçim için adaylık başvurusu yapan 50 milletvekili adayı ve sıralaması şöyle:

Lefkoşa

 1. Cansu Nafiya Nazlı 
 2. Mustafa Erk
 3. Cemre İpçiler
 4. Münür Rahvancıoğlu
 5. Özlem Deligöz
 6. Ahmet Karakaşlı
 7. Nazen Şansal
 8. Gazi Gök
 9. Fatma Sezikli
 10. Tahsin Oygar
 11. Sunalp Asena
 12. Aziz Güven
 13. Behiç Anibal
 14. Mustafa Bülent Çakır
 15. Evren Cem
 16. Mustafa Keleşzade

Gazimağusa

 1. Sabahat Aydıç
 2. Yusuf Bülent Yüksel
 3. Sevgül Uzkan
 4. Hüseyin Akçengel
 5. Melisa Koloz
 6. Ahmet Güvenler
 7. Serap Kedi
 8. Hilmi Buruk
 9. Umut Ersoy
 10. Hasan Çağın Tezbaşar
 11. Cenk Tuncay
 12. Arif Bayraktar
 13. Tağmaç Özberk

Girne

 1. Zimzer Sertel
 2. İbrahim Bulut
 3. Ayla Aydoğan Gökay
 4. Yusuf Özgü Sertel
 5. Haydar Dolmacı
 6. Güngör Acar
 7. Enver Timur Gürzap
 8. Halil İbrahim Keleşzade
 9. Gülertan Aşık
 10. Salih Hayaloğlu
 11. Mustafa Batak

İskele

 1. Zekiye Şentürkler
 2. Hakan Tanıttıran
 3. Nermin Sontaş
 4. Mehmet Kılıç
 5. Bülent Kurt

Güzelyurt

 1. Nil Çukurovalı Özkızan
 2. Neriman Çukurovalı
 3. Meryem Nazlı

Lefke

 1. Feray Yalçuk

Hüseyin Tezbaşar