Bağımsızlık Yolu Milletvekili Adayı Ersoy, Baraka Kültür Merkezi’ni Ziyaret Etti

Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Umut Ersoy ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini Baraka Kültür Merkezi Yönetim Kurulu’na gerçekleştirdi.

Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Umut Ersoy ziyaret sırasında yaptığı konuşmada kültür ve sanatın su ekmek gibi günlük bir ihtiyaç olduğunu vurgularken, bu alanların seçkin bir kesimin eline bırakılamayacağını, toplumun tüm kesimine yayılması için mücadele ettiklerini belirtti.

Ersoy, kültür ve sanat insanlığın ortaya çıktığı zamanlardan beridir varlığı ile insanın yaratıcı potansiyelini artıran, toplumsal ahengi yaratan vazgeçilmez bir değer olduğunu belirtti. Kıbrıs’ın kuzeyinde sanata ve sanatçıya destek son derece kısıtlı ve gereksiz görülürken, ada kültürümüze yönelik ise planlı bir asimilasyon politikası sürdürülmekte olduğunun altını çizen Ersoy, Baraka Kültür Merkezi’nin bu alanda verdiği mücadeleyi selamladı.

Baraka Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Batak ve Eğitim Sorumlusu Onur Bütüner ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Baraka Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Batak yaptığı konuşmada emek ve kültür sanat algısı açık olan bir tiyatro emekçisinin 25 Haziran Ara Seçim’indeki adaylığından mutluluk duyduklarını belirtti.

Baraka Kültür Merkezi Eğitim Sorumlusu Onur Bütüner de, kültür sanat alanında sağlam temellere sahip bireyler yetiştirmek ve asimilasyona direnmek için kamusal nitelikli eğitimin önemine değindi. Bütüner Baraka ve Bağımsızlık Yolu’nun bu alanda ortak bir mücadele anlayışına sahip olduğunu vurgulayarak, Ersoy’u bu mücadelenin temsilcisi olarak gördüklerini söyledi.