Faşizm Halkın Barış Mücadelesini Engelleyemeyecek!

(18.08.2015)

Kıbrıs halklarının barış mücadelesi çeşitli şekillerde büyüdükçe, faşistler de bu mücadeleyi engellemek için her türlü alçakça yöntemi kullanıyorlar.

16 Ağustos Pazar günü yurtsever bir Kıbrıslı Türk olan Kamil Hür’ün evinin bahçesinde bulunan ambarı faşistlerce kundaklandı. Kamil Hür her yıl Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü olan 16 Ağustos’u mevcut bölünmüşlüğü protesto eden bir biçimde kutluyor. Yıllarca 16 Ağustoslarda evine Kıbrıs Cumhuriyeti ve garantör ülkelerin bayraklarını astığı için tutuklanan Kamil Hür, bu sefer ise protesto için kullandığı bayrak ve pankartları koyduğu ambarın kundaklanması sonucu saldırıya uğramıştır.

Demokratik hakkını kullanarak her yıl eylemini gerçekleştiren Kamil Hür’ün maruz kaldığı bu faşist saldırı şüphesiz ki; tüm barış güçlerine yöneliktir. Faşistler için Kıbrıs Cumhuriyeti ya da herhangi bir başka ülke veya kurum bayrağının önemi yoktur. Onlar Kıbrıs halklarının yeniden kardeşleşme mücadelesini engellemenin peşindedirler. Bundan dolayı en temel ifade özgürlüğü hakkına bile tahammülleri yoktur. Kıbrıslı Türklerin yıllardır süren barış ve birleşik Kıbrıs mücadelesinin ulaştığı nokta bölünmüşlük üzerinden kesesini dolduran faşist ve gerici güçlerin baskı ve zulüm düzeni için en büyük tehdittir. Alçakça saldırıları bu yüzdendir.

Ancak kirli siyasetleri boşunadır. Kıbrıs halklarının barış mücadelesi büyümekte ve birleşik ve halkları kardeş bir Kıbrıs’ın zaferiyle sonuçlanana kadar da büyümeye devam edecektir. Faşizm halkın barış mücadelesini engelleyemeyecek!

BAĞIMSIZ KIBRIS BÜTÜN HALKLAR KARDEŞTİR!

Bağımsızlık Yolu(a)

Ali Şahin

Leave a Comment