Halkın Ulaşım İhtiyacının Karşılandığı Kamucu Bir Anlayış İçin Mücadele Edeceğiz

Bağımsızlık Yolu, bir süredir Girne ve Lefkoşa bölgelerinde gerçekleştirilen eylemlerinin ardından Omorfo Çemberi’nde de “Kamusal Toplu Taşıma İstiyoruz” pankartı açarak, Omorfo bölgesinde bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü üyeleri tarafından dağıtılan bildiride, trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik çarpışmalarının önüne geçilebilmesi için halkın ulaşım ihtiyacının karşılandığı kamucu bir anlayış geliştirilmesi yönünde çağrıda bulunuldu.

Her geçen gün daha da artan trafik çilesinin ortadan kalkması ve ulaşımda harcanan sürenin azalması için kamusal toplu taşıma talebinin yinelendiği bildiride, arabaya, benzine, sigortaya ve seyrüsefere ödenen ücretlerden tasarruf edilebilmesi için sistemli bir ulaşım sağlanmasının şart olduğuna vurgu yapıldı. Çevre kirliliği, gürültü kirliliğini azaltmak ve daha yeşil bir çevrede yaşayabilmek için toplu taşımanın önemine dikkat çekilen bildiride, akaryakıt ihtiyacının karşılanması amacıyla ithalat yolu ile dışarıya gönderilen dövizin içeride kalabileceği belirtildi.

Bildiri dağıtımı ve eylemde, akaryakıt ithalatçıları, büyük araç galerileri, büyük yedek parça ithalatçıları ve sigorta şirketlerini zengin eden bir sistemin sürdürülebilir olmadığı ifade edildi. Bağımsızlık Yolu, kamusal toplu taşıma talebini yükseltmek için eylemlerini sürdüreceğini ve halkın ulaşım ihtiyacının karşılandığı kamucu bir anlayış için mücadele edeceğini vurguladı.