İpçiler: O Kadar Servetleri Var Ki Nasıl Geçinecekler Diye Korkmuyorlar, Servetlerinden Kesinti Olursa Diye Korkuyorlar!

Bağımsızlık Yolu Parti Meclis Üyesi Cemre İpçiler, dövizin önlenemez yükselişiyle, ülkenin büyük tüccarları ve ultra zenginleri arasında yaşanan telaşa sosyal medya hesabından değindi.

Döviz Daha Yükselir mi, Bozduralım mı, Alalım mı?

İpçiler açıklamasında, “O zenginliğin alın teri olmadığını, bu güne gelişimizi sağlayan düzenle servetlerinin birikmesini sağlayan düzenin aynı şey olduğunu hepimizin bildiğini ve hesaplaşmaya geleceğimizi sanıyorlar” dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Bizim gelecek kaygısıyla göğsümüz sıkışıp telaş olurken ülkenin ultra zenginleri de gelecek kaygısıyla göğsü sıkışıp telaş oluyormuş.

Onlar da eline telefonu alıyormuş ama facebook’a yazmak yerine yatırım danışmanlarını, muhasebecilerini, hükümetten dostlarını arıyormuş.

Tahmin edersiniz bazı dertlerini: “Daha yükselir mi, bozduralım mı, alalım mı…”

Fakat sordukları sorulardan biri de şuymuş; “Mevduatlardan kesinti yapılır mı?”

Evet, duyduk ki ülkenin büyük tüccarları, ultra zenginleri arasındaki spekülasyon şu anda buymuş, o kadar servetleri var ki nasıl geçinecekler diye korkmuyorlar, servetlerinden kesinti olursa diye korkuyorlar.

O zenginliğin alın teri olmadığını, bu güne gelişimizi sağlayan düzenle servetlerinin birikmesini sağlayan düzenin aynı şey olduğunu hepimizin bildiğini ve hesaplaşmaya geleceğimizi sanıyorlar.

Henüz korkmayın, henüz yeterli çoğunluk sizin kabahatinizin farkında değil. Henüz, servetinizi Malta’ya kaydıracak vaktiniz var. Henüz kimin ne kadar varlığı olduğu denetlenmeye, sorular sorulmaya bile başlamadı. Henüz hükümette sizin dostlarınız, yıllar yılı işbirlikçileriniz var. Henüz; şimdilik…

Hem bizim servet vergisi dediğimiz, yatı, uçağı, 5-10 lüks arabası olan %2 azınlığı kapsar, muhtemelen siz telaşlıların birçoğu sandığınız kadar da büyük değilsiniz.