Kıbrıslı Türk Halkı Yurduna Sarılmaya Ve Direnmeye Devam Edecektir

(07.01.2016)

Adamıza Türkiye Cumhuriyeti’nden taşınan su konusu Kıbrıslı Türklerin irade kavgasının bir parçasıdır. Yıllardır “ana-yavru” söylemleriyle kendi kendini yönetme mekanizmalarından yoksun bırakılan Kıbrıslı Türk halkı, taşınan suyla birlikte su kaynakların yönetme hakkından da mahrum bırakılmak isteniyor. Bu konu sadece suyla ilgili değildir. Üretimden neden koparılmışsak, neden asimilasyon politikalarına maruz kalıyorsak, yine aynı sebeple su kaynaklarının yönetiminde uzaklaştırılmak isteniyoruz.

Taşınan suyu Kıbrıslı Türklerin yönetemeyeceği söylemi üstünden yürüyen dayatma siyaseti salt teknik bir konu gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Yine alışıla gelmiş Kıbrıslı Türklerin “beceriksiz” ve “tembel” olduğu söylemleri kullanılıyor. Yerli işbirlikçiler de bu konuda Ankara’nın en büyük yardımcısı. Ancak AKP hükümeti şunu bilmelidir ki, Kıbrıslı Türk halkı en az her halk kadar beceriklidir ve her halk gibi kendi yurdundan söz sahibi olmak istemektedir. Yardım kisvesi altında gasp edilmek istenen Kıbrıslı Türk halkının egemenlik hakkıdır.

Türlü söylemlerle bizi aşağılayanlara ve onursuz politikalarıyla bu kesimlerin yanında duran işbirlikçilere duyururuz ki; Kıbrıslı Türk halkı yurduna sarılmaya ve direnmeye devam edecektir. Çünkü bu memleket üzerinde yaşayan, terini bu toprağa döken ve yarınını Kıbrıs’ta görenlerindir. Yönetimi de er geç onların olacaktır.

Bağımsızlık Yolu

Leave a Comment