KTTO Ekonomik Acenteliği, Siyasi Acenteliğe Taşıdı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın Kıbrıslı Türk halkının iradesinin temsilcisi olan Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yönelik konuşturmama tavrı KTTO’nun yıllardır Kıbrıs’ın kuzeyinde halka karşı, egemenler adına yürüttüğü ekonomik acenteliği, siyasi acenteliğe da taşıdığını gösterir niteliktedir.

Bağımsızlık Yolu olarak KTTO’yu kınarken, Mustafa Akıncı’nın tüm baskılara karşı sergilediği onurlu tavrı selamlarız. Yaşanılan süreç sendikalaşma zorunluluğu karşıtlığının en önde bayrak sallayıcısı ve lobicisi olan, fakat ithalatçı belgesi alabilmek için zorunlu üyeliği dayattığı esnaflardan aldığı paralar ile gittikçe semiren, semirdikçe halk düşmanlığını arttıran KTTO’nun emekçi Kıbrıslı Türk halkı ile çıkarlarının ne denli farklılaştığının göstergesidir.

KTTO’ya şunu hatırlatmak isteriz; elde ettikleri zenginlikler bizden çaldıklarıdır. Günlerini gün ettikleri bu gün elbet düne dönecektir, yeni gelen günde ise bağımsızlık yolunda ilerleyen Kıbrıslı Türk halkı, emekçi haklarının gaspı, ganimet ve işbirlikçilikten elde ettikleri tüm imtiyaz ve zenginliği faizi ile geri almasını bilecektir. Halkımız sürdürdüğü onur, barış ve bağımsızlık mücadelesinde yanlarında olanları olduğu kadar, karşısında duranları da hatırlayacaktır.

Bağımsızlık Yolu(a)

Mustafa Keleşzade

Bağımsızlık Yolu Üyesi