Mağusalılar’ı Sağ Zihniyeti Geriletmeye Çağırıyoruz!

Mağusalılar’ı Sağ Zihniyeti Geriletmeye Çağırıyoruz!

 

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölgesi Örgütü olarak Bağımsızlık Yolu Meclisi tarafından verilen yetki  ile hem bölgemiz Mağusa hem de Yeni Erenköy Belediyesi’ne ilişkin seçim tavrımızı almış bulunmaktayız.

Geçtiğimiz seçimlerde belediyemiz sağ zihniyetin eline geçmiştir Geçmişten bugüne dek Mağusa ve Mağusa halkı hak ettiği değeri ve ilgiyi ne yazık ki görememiştir. Mağusa; sermayenin doğa üstünde yaratmış olduğu ciddi tahribatlar sonucunda çarpık kentleşme gibi sorunlarla gitgide büyüyen bir şehir haline gelmiştir. Çarpık kentleşme yanı sıra son zamanlarda çevre kirliliği, kamusal ve koruma alanlarının işgali, usulsüz başlatılan inşaatlar bölgemizde yaşanan çıkar odaklı çevrelerden gelen zararlardır. Geçmişten bugüne dek Mağusa Limanı’ndaki çevre kirlilikleri ile birlikte artış gösteren sağlık sorunları görmezden gelinmiştir. Görmezden gelinen Mağusa Limanı’nın sorunları Mağusa ve bölgesinde artış gösteren kanser vakalarının başlıca sebeplerindendir. Öte yandan, son dört yıllık dönemde Mağusa Belediyesi milliyetçiliğin ve gericiliğin bir mevzisi haline getirilmiştir. Milliyetçi, faşist ve gerici parti ve dernekler adeta belediyenin etrafında toplanmış ve faaliyetleri için halka ait bir kurum olan belediyeyi kullanmaktadırlar. Bu durum şimdiki seçim sürecinde de sürmektedir

Ayrıca, Mağusa’da güncel ve uzun süredir devam eden gerek ekolojik, gerek hayvan hakları ve gerek sağlanamayan hizmetlerin sonucunda yaşanan kaosun daha fazla devam etmemesi gerektiğinin bilincindeyiz.

Fakat kentimizin bu durumuna rağmen, solun birleşerek ortak aday çıkarma şansı maalesef kaybedilmiştir. 24 Haziran yerel seçimlerinde hem belediye başkanlığı hem de belediye meclis üyeliği açısından seçim çalışmalarına katkı koyabileceğimiz, tercih edebilecek herhangi bir aday bulunamadığı için Mağusa seçmeni olarak aramızda bulunan üyelerimizi ve sempatizanlarımızı sağ zihniyeti geriletebilecek şekilde oy kullanmaları için serbest bıraktığımızı bildiririz.Mağusa’da   uzun süredir devam eden ekolojik sorunların,  hayvan hakları konusunda yaşanan sıkıntıların ve  sağlanamayan hizmetlerin sonucunda yaşanan bu kaosun daha fazla devam etmemesi gerektiğinin bilincindeyiz.  24 Haziran Yerel Seçimleri’nde  Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği açısından seçim çalışmalarına katkı koyabileceğimiz, tercih edilebilecek herhangi bir aday bulamadığımızı,  Mağusa seçmeni olan üyelerimizi ve sempatizanlarımızı sağ zihniyeti geriletebilecek şekilde oy kullanmaları için serbest bıraktığımızı bildiririz.

 

 

Sermayeye inat,

Yeni Erenköy Belediyesi’ni Tekrardan Ayakta Durabildiğini Görmek Umuduyla

Tandoğan Yalkut’u Destekliyoruz.

 

Son zamanlarda bir çok sorunla karşı karşıya kalan Yeni Erenköy halkının bu mevcut olumsuz durumunu uzun bir süredir takip etmekteyiz.  Bu doğrultuda Yeni Erenköy Belediyesi için yapılacak olan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği seçimlerine dair yaptığımız bir takım görüşmeler sonucunda Belediye Başkanlığı ile ilgili olarak karar almış bulunmaktayız. Yeni Erenköy, turizm açısından geliştirilmeye müsait bir yerleşim yeriyken Yeni Erenköy Belediyesi, geçmişte yapılan birçok hatanın sonucunda hizmet veremeyecek, batık bir hale getirilmiştir. Benzeri krizlerde sermayenin bunu fırsat bilerek kamusal kurumları ve hizmetleri ele geçirdiğine şahit olunmuştur.

Bu bağlamda yaptığı çalışmalarda özelleştirmeye hiçbir şekilde yer vermeyen, ekoloji dostu olan ve emekçilerin haklarını korumayı taahhüt eden TDP Belediye Başkan adayı Tandoğan Yalkut’u destekleme kararı aldığımızı kamuoyunun bilgisine getiririz.

 

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Komitesi (a)

Mağusa Bölgesi Örgütlenme Sorumlusu

Hatice Azizoğlu