Omorfo’ya Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi

8 Mart gecesi sokakta yaşayan 3 canımız kendini bilmez vahşi insan veya insanlar tarafından zehirlenerek öldürüldü. Biz Bağımsızlık Yolu olarak bir çok bölge örgütü ile birlikte Mart 2017 tarihinde toplanıp, barınak ve rehabilitasyon merkezi talebiyle bir rapor hazırlamıştık. Raporu sunmak üzere Omorfo Belediye başkanından talep ettiğimiz randevu ise karşılıksız bırakılmıştı.

Omorfo sokaklarında günden güne artan bir hayvan popülasyonu var ve yetkililer tarafından bununla ilgili de hiçbir önlem alınmıyor. Dün akşam gerçekleşen zehirleme olayı sonrasında suçluların bulunması açısından polise şikayette bulunduk.

Konuyla ilgili belediye yönetiminden bugün hiçbir açıklama yapılmamıştır.

Her defasında ardı ardına duyduğumuz zehirleme haberlerinden bir sonrakini duymamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Belediye yönetimi bize cevap vermemeye devam etse de olayla ilgili gereğinin bir an önce yapılmasını, tekrardan sokakta yaşayan canlılar için barınak ve rehabilitasyon merkezi yapılmasını talep ediyoruz . Barınak ve rehabilitasyon merkezi yapılmadığı sürece sokaktaki yaşayan canlılarımızla ilgili bu tür haberler almaya devam edeceğiz.

Bu yaşanan olayla ilgili Güzelyurt Belediyesi’nin payı çoktur.

Güzelyurt Belediyesi’nden yaşananlarla ilgili açıklama talebimizi ve tekrardan yaşanmaması için gerekli olan barınak ve rehabilitasyon merkezi çalışması başvurumuzu buradan tekrardan iletiyoruz.

Takipçisi olacağız.

Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü