Örgütlü Kötülüğe Karşı Bağımsızlık Yolu’nda Örgütlen!

Gün geçmiyor ki bir başka yalan, bir başka sahtelik, bir başka çürümüşlük su yüzüne çıkmasın. Sıralamaya kalksak ardı arkası kesilmez. Ve biliyoruz ki bu sadece buzdağının görünen yüzü. Kimileri yalanlardan inşa ettikleri kulelerinde zevkusefa içinde yaşarken, büyük bir çoğunluk gelecek kaygısıyla, geçim derdiyle boğuşuyor. “Bu düzen böyle gelmiş böyle gider” ezberini kabul etmiyoruz. En yıkılmaz görünenin yıkılıp gidebileceğini, yerine yeni bir toplumun inşa edilebileceğini çok iyi biliyoruz. Çünkü Yaşar Kemal’in dediği gibi “Yalanın gücü doğrunun güçsüzlüğünden değildir. Yalan teşkilat kurmuş, doğru yalnızdır. Yalanın geleneği var, senin doğrunun her gün yeniden yaratılması gerek. Her gün bir şafak çiçeği gibi yeniden açması gerek.”

Yalan ve adaletsizlik dalgasına karşı gelgiti tersine çevirebiliriz. Toplumun dokusuna işlemiş yalanları tuğla tuğla söküp atabiliriz. Doğrular örgütlenip ayağa kalktığında, örgütlü bir halkın karşısında hiçbir yalan duramaz. Bağımsızlık Yolu olarak organize yalanların sizi sürüklediği teslimiyet girdabına karşı direnmeye, örgütlenmeye çağırıyoruz. Aynı dertten muzdarip insanları biraraya gelmeye çağırıyoruz. Örgütlü kötülüğe karşı Bağımsızlık Yolu’nda örgütlenmeye çağırıyoruz!

Emekçinin partisi Bağımsızlık Yolu; sömürülen özel sektör emekçilerini, çifte baskının altında ezilen kadınları, geleceği gasp edilen gençleri, doğa talanı karşısında yerinde duramayanları, barışa hasret bırakılanları, ifade özgürlüğü onurumuzdur diyenleri, saldırı her nereden gelirse gelsin Kıbrıslı Türk halkının iradesini savunanları, her gün artan dinsel gericilik karşısında bir şey yapmalı diyenleri, zam yağmuru altında geçim derdine düşenleri, özelleştirmeye karşı kamuculuğu savunulanları, bireysel zenginlik değil toplumsal zenginlik diyenleri, öfkesini, isyanını örgütlemek isteyenleri mücadeleye çağırıyor… Bağımsızlık Yolu, içindeki devrim ateşini beslemek isteyenleri, “yitik bir ülkeyi korumaya değil, yeniden kurulacak bir ülkeyi aşkla örmeye” çağırıyor… Gelin birlikte direnelim… Birlikte yeni bir gelecek inşa edelim…

Üye olmak için, partimizin www.bagimsizlikyolu.org adresinden edinebileceğiniz başvuru formları ile Lefkoşa, Mağusa, Girne, Omorfo, Lefke’den bize ulaşabilirsiniz veya 05338750274 numaralı Whatsapp hattına mesaj gönderin biz size ulaşalım…

Sermaye güdümündeki rejim partilerinin bizi mahkum ettiği bu bataklığı kurutup, rahat bir nefes almak için, kavgaya omuz verin!

Bağımsızlık Yolu (a)

Umut Ersoy

Genel Sekreter