Otel Hukuksuzluğun Simgesi

Değerli basın mensupları;
Girne İnisiyatifi olarak Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde yapılmak istenen değişikliklerin mahkeme kararı ile iptal edilmesi sonrasında şu anda arkamızda bulunan otel inşaatı hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak şekilde kaçak duruma düşmüştür. Yasa dışı emirname değişikliğinin iptal edilmesi ile birlikte artık yapılması gereken HUKUKSUZLUĞUN SİMGESİ durumuna gelen bu inşaatın yasal sınırlarına çekilmesidir.
Bilgimize geldiği kadarıyla Girne Belediyesi’nin bu kaçak yapıyla ilgili daha önce açmış olduğu ve 17 Kasım’da görülmeye devam edilecek olan bir dava vardır. Burada elbette ki bağımsız mahkemelere olan güvenimizi yeniden teyit etmek dışında bir şey söylemek istemeyiz.
Ancak basından takip edebildiğimiz kadarıyla bahse konu otelin sahibi bu ülkenin insanlarına ve basın mensuplarına hakaretler yağdırmaya başlamıştır. Bu hiçbir şekilde kabul edebileceğimiz bir şey değildir.
Kıbrıslılar Akdeniz’in sıcakkanlılığını taşıyan ve ülkesine gelen misafirlere iyi davranma konusunda titizlik gösteren insanlardır. Ancak ülkemize gelen misafirlerden beklentimiz de hiç olmazsa bu ülkenin hukuk kurallarına saygı göstermeleridir. Beklentimiz bu yönde iken üzerine bir de hakaret edilmesi karşısında susmayacağımızın bilinmesini isteriz. Bu bakımdan otel sahibinin hakaretamiz sözlerini kendisine iade ederiz.
Öte yandan otel sahibine hakaret etmeyi bir yana bırakarak, mahkeme kararını da beklemeden otel inşaatını kendi iradesi ile yasal sınırlara çekmeye çağırırız.
Katıldığınız için hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Girne İnisiyatifi