Rahvancıoğlu: 675 TL İçin Elektrik Kesmek Zulümdür!

Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Kıb-Tek’in 675 TL ve üzeri ödenmemiş borcu bulunanların elektriğini keseceği duyurusuyla ilgili açıklama yaptı.

Rahvancıoğlu, Kıb-Tek’in Mart 2024 dönemi ve öncesine ait 675 TL ve üzeri ödenmemiş borcu olan abonelerin elektriklerinin yarın kesileceğini açıklandığını belirtti. Son zamlardan sonra 250 KWS (en düşük) elektrik kullanımı faturasının yaklaşık 775 TL’ye yükseldiğini hatırlatan Rahvancıoğlu, bunun da sadece 1 ay ödenmeyen fatura bedelleri için, elektrik kesintisi anlamına geldiğini vurguladı.  Yeniden bağlatma ücretinin de arttırılarak 275 TL olduğu düşünüldüğünde, bu işlemin özellikle özel sektör çalışanları için ciddi bir harcama anlamına geldiğini söyledi.

Aksa Kamulaştırılsın!

Elektrik depozit bedellerinin de 5000 TL üzerinde olduğunu ve bugüne kadar kesme limitinin depozite göre ayarlandığını hesaba katarak, kesme limitinin en az 2500 TL olması gerektiğini vurgulayan Rahvancıoğlu, 675 TL emekçiler için bir zulümdür dedi.

Rahvancıoğlu açıklamasını devamında, her hane için 250 KWS’a kadar elektriğin ücretsiz olması, ödenmeyen faturalarda elektrik kesme limitinin en az 2500 TL olması, bilgisayar çağına geçtiğimiz ve basit bir klavye uygulaması olan “yeniden bağlama işlemi” için ücret talep etmeye son verilmesi gerektiğini belirterek AKSA’nın kamulaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

Tüm bunları sadece emekten yana bir partinin yapabileceğini belirten Rahvancıoğlu, halkı Bağımsızlık Yolu’nda örgütlenmeye çağırdı.