Rahvancıoğlu: Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet


Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Rahvancıoğlu, İmamoğlu’na verilen hapis cezası kararının, Türkiye’de fikir, düşünce ve ifade özgürlüğünün düşürüldüğü vahim durum konusunda endişe verici bir gelişme olduğunu vurguladı.  Ne yazık ki “yargı reformu” kisvesi altında benzer bir durumun bizde de hayata geçme tehlikesi, uzunca bir süredir gündemde diyen Rahvancıoğlu, böylesi bir girişim karşısında dişimizle, tırnağımızla direnmek zorunda olduğumuz ise gün gibi açıktır ifadelerini kullandı.


Ekonomide iflas etmiş, siyasi ömrü bitmiş, cenazesi kaldırılamadığı için çürümekte olan bir rejim söz konusu diyen Rahvancıoğlu, “bu rejimi, zamanında “Kıbrıs sorununu çözecek” beklentisiyle destekleyenler; şimdi bize demokrasi, hukuk, insan hakları dersi veriyorlar” dedi.

Türkiye Soluna, Sosyalistlerine, Türkiye’nin Laik, İlerici, Aydınlanma Değerlerinden Yana Kitlelerine Selam Olsun

Rahvancıoğlu, kendileri prens olacak diye kurbağa öpmeye alışkın olanların, bugün siyasi ve hukuki iradesi tehdit edilen Kıbrıslı Türk halkına ve baskı altında inim inim inlese de direniş bayrağını yere düşürmeyen Türkiye halklarına özür borcu olduğunu söyledi.

Rahvancıoğlu, Kıbrıs sorununun “hatırı için” vazgeçilen, ertelenen, ötelenen her değerin, günün sonunda bizi çözümden de uzaklaştırdığını belirtti.

Rahvancıoğlu açıklamasının sonunda;
“Onlarca yıldır devam eden baskı ve zulme rağmen hala onuru ile direnen, dimdik duran Türkiye soluna, sosyalistlerine, Türkiye’nin laik, ilerici, aydınlanma değerlerinden yana kitlelerine selam olsun… Bu zulmü yıkacağınız, bu zulmü yıkacağımız günler yakındır. İnancımız da, azmimiz de, direncimiz de, mücadelemiz de ortaktır. Zalimler gidecek, geride halk kalacak” ifadelerine yer verdi.