Rahvancıoğlu: Yeter Artık, Hafif Raylı Sistem ve Toplu Taşıma İstiyoruz!

Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, trafikte son günlerde artan kazalara dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Trafikte Yaşananlar “Kaza” Olmaktan Çıkalı Çok Oluyor!

Trafikte yaşananlar “kaza” olmaktan çıkalı çok oluyor diyen Rahvancıoğlu, ilk bakışta bu cinayetlerin sorumluları, dikkatsiz ve alkollü sürücüler, bozuk, güvenlik önlemleri alınmamış ve aydınlatılmamış yollar olduğunu düşünebiliriz. Mevcut duruma hiçbir alternatif düşünmediğimizde, kabahatin ya kimi kendini bilmez sürücülerde ya altyapı yetersizliğinde ya da aynı anda her ikisinde olduğunu düşünebiliriz şeklinde açıklama yapan Rahvancıoğlu, Kıbrıs’ın kuzeyinde altyapının olmadığına ve trafikte çok fazla aracın olduğuna dikkat çekti.

Yeter Artık, Hafif Raylı Sistem ve Toplu Taşıma İstiyoruz!

Rahvancıoğlu, ülkemizde güvenli, kaliteli, hafif raylı sistem ekseninde oluşturulmuş ve gece geç saatler dahil sistematik olarak işleyen bir toplu taşıma olmadığı sürece, kendini bilmez sürücülere ne kadar söversek sövelim hiçbir şeyin değişmeyeceğine vurgu yaptı.  

Rahvancıoğlu, galeriler araba satsın, parçacılar parça satsın, benzin ithalatçıları kar etmeye devam etsin, devlet ehliyet ve seyrüseferden para kazansın, inşaat şirketleri önce yol sonra o yolların yanına bina yapsın, sigorta şirketleri para kırsın, şoför okulları müşteri bulsun diye yolların can pazarına dönmüş durumda olduğunu kaydetti. Yapısal çözümler düşünmeye başlamanın zamanı geldi de geçiyor diyen Rahvancıoğlu, yapısal çözümün toplu taşıma olduğunu aktardı.

Motorlu Araçlardan Beslenen Sermaye Tanrısının Kurbanları Oluyoruz

Dünyanın birçok metropolünde, milyonlarca insanın hayatları boyunca bir kez bile direksiyon başına geçmeden yaşayıp gittiğini belirten Rahvancıoğlu, biz ise ömrümüzün dörtte birini trafikte geçirip, normalde asla araba sürmemesi gereken bir geri zekalı çarpması sonucu ölebiliriz dedi. Gazetelerde yazılan doğru olmadığına dikkat çeken Rahvancıoğlu, trafiğe kurban gitmiyoruz, motorlu araçlardan beslenen sermaye tanrısının kurbanları oluyoruz açıklamasını yaptı.