Milletvekili Adaylarımız

Cansu N. Nazlı – 1989’da Köşklüçiftlik- Lefkoşa’da doğdu. Lisans eğitimini Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde aldı. Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı ve Mülteci Hakları Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı. Gaile Dergisi’nde Yayın Kurulu üyeliği ve editörlük yaptı. Khora Yayınevi’nde gönüllü olarak kitap editörlüğü yapmaktadır. Ev içi şiddet alanında çalışan profesyonellere yönelik eğitmenlik eğitimi alan Nazlı, Kadına Yönelik Şiddet, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadının İnsan Hakları, Kadın ve Medya konulu atölye çalışmalarında kolaylaştırıcılık yaptı. Aktivisti olduğu Kadın Eğitimi Kolektifi’nde halen Beden Politikaları seminerinin eğitmenliğini yürütmektedir. Lefkoşa Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra eden Nazlı, şiddete uğrayan dar gelirli kadınlara Barolar Birliği bünyesinde gönüllü olarak adli yardım hizmeti de vermektedir. Partimizin kurucu üyelerinden olan Cansu N. Nazlı, Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evini paylaştığı hayvan dostu Simone isimli kedisi ile birlikte yaşamaktadır.

Mustafa Erk -1976  Lefkoşa doğumludur. İlkokulu Gelibolu, Orta  ve Lise eğitimimi Bayraktar Türk Maarif Kolejinde tamamladı. 1999 yılında Fırat Üniversitesi  Veteriner Fakültesinden Veteriner Hekim olarak mezun oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Jokey Kulübü kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği, Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler birliği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2010- 2014, 2014 -2018 yılları arasında Gönyeli belediyesinde belediye meclis üyeliği yaptı. Polis Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Narkotik ve Bomba köpeklerinin bakımı yanında Gönyelide kendi kliniğinde çalışmaktadır. Bağımsızlık yolu mali sekreteri ve sekreterya üyesi olan ERK İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Cemre İpçiler – 19 Ocak 1990 Lefkoşa doğumludur. Orta öğrenimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra 2011 yılında İngiltere’de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2011-2012 yıllarında eylemciler aleyhine getirilen davaların takip edildiği yargilaniyoruz.org sitesinde editörlük yapmış, aynı yıllarda Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı ve Mülteci Hakları Derneği’nde gönüllü çalışmıştır. 2012-2015 yılları arasında Baraka Tiyatro Ekibi oyunlarında sahne almış, video aktivizmi üzerine eğitim alarak “Beleşe Deniz” eylemlerinin kitleselleşmesine katkıda bulunmuştur. Bağımsızlık Yolu’nun partileşme öncesi döneminde Dış İlişkiler Sekreterliği görevinde bulunarak Genel Komite’de görev alan ilk kadın olmuştur. Bağımsızlık Yolu partisinin kurucu üyelerindendir. Parti Meclisi ve Hukuk Komisyonu üyesidir. Parti’nin Eğitim Komisyonu bünyesinde eğitimcidir. 2013-2017 yılları arasında telekom sektöründe özel bir şirkette çalışmış olup, 2014 yılından beri Lefkoşa Mahalli Barosu’na kayıtlıdır. Sendikal meseleler, işçi alacakları ve adli yardım hizmeti yoluyla mesleğini emek perspektifinde icra etmeyi ön planda tutarak, kendi hukuk bürosunda avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Meslek örgütünün çeşitli birimlerinde aktif görev almaktadır.

Münür Rahvancıoğlu -1977 yılında Lefkoşa’da doğdu. Üniversite hayatı boyunca Demokratik Gençlik Hareketi ve Bağımsız Gençlik Platformu isimli örgütlerde çalıştı. Çatı ve Seselim isimli politik gençlik dergilerinin editörlüğünü yaptı. 1996 yılında gerçekleşen ders boykotlarını örgütlemekten dolayı üniversiteden geçici uzaklaştırma cezası aldı. 1997 yılında Demokrasi ve İnsan Hakları Hareketi’nin kurucuları arasında yer aldı. 1999’da Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.  2001 yılında Baraka Kültür Merkezi’nin kurucuları arasında yer aldı. Uzun süre Baraka’nın 3 aylık yayını olan Argasdi dergisinin Hammaliye Kurulu üyeliğinde bulundu. 2011 yılında Khora Yayınevi’nin kuruluşunda görev aldı ve birçok kitaba editör olarak emek koydu. 2014 yılında Bağımsızlık Yolu’nun kurucuları arasında yer aldı. Halen Baraka Aktivisti ve Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. “Kıbrıslı Türk Devrimci Hareketi” isimi ile yayınlanmış tarih, “Akıntıya Karşı Yazılar” isimi ile yayınlanmış inceleme ve “İşçinin El Kitabı” isimi ile yayınlanmış iş hukuğu alanında üç kitabı vardır. Halen çeşitli gazete, dergilerde köşe yazıları yazmaktadır. Münür Rahvancıoğlu 2005 yılından beridir Çalışma Müfettişi olarak çalışmaktadır. Alaşya isimli bir kızı, Ahbap isimli bir köpeği, emeğin sömürülmediği günlere umudu, örgütlülü mücadeleye bağlılığı ve devrimci pratiğe inancı vardır.

Özlem Deligöz

Ahmet Karakaşlı

Nazen Şansal – 1977 yılında Mağusa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladı, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kısa bir süre İstanbul ve Lefkoşa’da avukatlık mesleğini icra ettikten sonra 2001 yılından bu yana Cumhuriyet Meclisi’nde kamu emekçisi hukukçu olarak çalışmakta, yasaların hazırlanmasında aktif görev yapmaktadır. İlerleyen yıllarda Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden de mezun olmuştur. Uzun yıllar Meclis Çalışanları Sendikası (MEC-SEN) Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.  Bir toplumun ancak kültür-sanatla özgürleşeceği inancıyla, üniversite yıllarından itibaren gönüllü olarak kültür-sanat alanında çalışmaktadır. 1998 yılında Kıbrıs’a yerleşmesinin ardından Ekim Kültür Derneği’nde tiyatro eğitmenliği yapmıştır. Baraka Kültür Merkezi kurucularından ve halen aktivistlerinden olup, başta tiyatro kolaylaştırıcılığı olmak üzere, yaz kursu eğitmenliği, film festivali koordinatörlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu, gençlerle pek çok oyun sahneye koydu. Ayrıca kültür-sanat-politika dergisi Argasdi’nin Hammaliye Kurulu’nda editör ve yazar olarak görev yapmaktadır. Ekoloji, feminizm, kültür-sanat konularında kaleme aldığı onlarca makale ve araştırma yazısı Argasdi Seçme Yazılar kitabında, Afrika, Yenidüzen, Birgün, Gaile gibi gazete, dergi ve çeşitli internet sitelerinde yayımlandı.  Nazen Şansal, Khora Yayınları kurucularından ve kitap gönüllülerinden olup pek çok yazarımızın eserlerini yayına hazırladı. Kültür Dairesi bünyesindeki Kültür Sanat Danışma Kurulu’na, bu alandaki dernekler tarafından, sahne (gösteri) sanatçısı dalında seçilerek aktif görev yaptı. Sosyalist feminist bir oluşum olan Kadın Eğitimi Kolektifi kurucularından ve eğitmenlerindendir. Ayrıca Kıbrıs Çevre Platformu’nda, Nükleere Hayır Platformu’nda ve hayvan özgürleşmesini savunan Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi’nde çalışmıştır. Bir çocuk ve bir kedi annesidir.   

Gazi Gök – 1999 adaya yerleşen Gök, inşaat sektöründe iş makinesi operatörü olarak çalışmakta evli iki çocuk babasıdır. 2008 -2018 tarihleri arasında Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinde saymanlık ve bir dönem de eş başkanlık gorevi yapmıştır.  2017 bağımsızlık Yolu üyesi, 2018 de parti kurucusu ve parti meclisinde görev alan Gök, şu an parti meclis üyesi ve örgütlenme sekreteri görevi yapmaktadır.

Fatma Sezikli – 1972 Kahramanmaras Pazarcik dogumlu iki cocuk annesidir. 1992 yılından beri kktc de yaşamakta ve Özel sektorde calışmaktadır. Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültur dernegi kurucusudur. Bagımsızlık Yolu Lefkosa bölge yonetimi sosyal aktiviteler sorumlusudur.

Tahsin Oygar – Ekim 1977 Lefkoşa doğumlu Oygar, Doğu Akdedniz Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama önlisansı (2 yıllık ), Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri’nden lisansını aldı. Yaklaşık yirmi yıldır bilişim sistemlerinin yazılım/donanım alanlarında aktif bir şekilde çalışmaktadır. Şu anda Kıbrıs Türk Öğretmenler Yardımlaşma Kooperatifi’nde Bilgi İşlem Şefi olarak görev yapıyorç Müzisyen ve Baraka Kültür Merkezi aktivistidir.

Sunalp Asena – 1963 Lefkoşa doğumludur. İlköğretimini Atatürk İlkokulu’nda, orta öğretimini ise sırasıyla Bayraktar Ortaokulu ve Yapı Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. 1984-1986 yılları arasında Sanayi Holding’de dökümhanede döküm işçisi olarak çalışmıştır. Ardından 1986 yılında polis emekçisi olarak çalışmaya başlamış ve 30 yıllık hizmetin ardından emekliye ayrılmıştır. Hobil olarak amatör fotoğrafçılıkla ve kitap ciltlemesi ile uğraşır. Baraka Kültür Merkezi üyesidir. Bağımsızlık Yolu kurucu üyesi ve Parti Meclisi üyesidir.

Aziz Güven – 11/05/1982 Lefkoşa’da doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimi ardından ünivesite eğitimimi 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Mahkemeler Dairesi’nde Mukayyit olarak göreve başlayan Güven, 2008 yılından beridir bu görevi ifa etmektedir. Eğitim ve iş hayatı dışında yaklaşık 20 yıldır Baraka Kültür Merkezi Derneği’nin aktivisti olarak örgütlü mücadele içerisinde bulunuyor. Derneğin müzik grubu olan Sol Anahtarı’nın hem kurucularından hem de üyelerindendir. Derneğimiz bünyesinde çıkarttığımız 20 yıla yakın kesintisiz bir yayın hayatı olan ve çeşitli makalelerinin de yayımlandığı Argasdi isimli kültür-sanat-politika dergisinin editör ekibinde de uzun zamandan beri editörlük görevi yapmaktadır. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

Behiç Anibal – 3 Ekim 1980 Girne doğumludur. Dikmen ilk okulu, bayraktar orta okulu ve ticaret lisesi mezunudur. Öğrenciliğinin ilkokul safalarından askerlik yıllarına kadar çeşitli sektörlerde çalıştı.  Müzik eğtimlerimi tamamladıktan sonra 2000 yılında lefkoşa belediye orkestrasına katıldı. Müzik dışında aktif olarak köşe yazarlığı yapmaktadır.   

Mustafa Bülent Çakır – 1977 Ankara doğumludur. Ankara’da Nuh Eski Yapan İlkokulu’nda ilk öğetimini tamamlamıştır. Orta öğretimini ise sırasıyla Lefkoşa’da Bayraktar İlkokulu ve 20 Temmuz Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebitatı Bölümünden 2000 senesinde mezun olmuştur. 2002-2004 yılları arasında Atıcılık Federasyonu’nda sekreter olarak çalışmıştır. 2004 yılından bu yana Gönyeli Belediyesi’nde memur olarak çalışmaktadır. 2004-2011 yılları arasında Belediye Emekçileri Sendikası’nda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Çağdaş Halk Dansları Derneği yönetim kurulu üyesidir. 25 senedir çeşitli yapılar altında halk dansları ile uğraşmaktadır. Son 1 senedir yoga eğitmenliği ile de uğraşmaktadır. Bağımsızlık Yolu üyesidir. Orta düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Evren Cem – 1988 yılında Lefkoşa köşlüçiftlikte doğmuştur. Liseyi Mağusa Namık Kemal Lisesinde bitirmiştir. Üniversiteyi Yakın Doğu Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Üniversite yıllarında ve sonrasında uzun bir süre, çeşitli halk dansları derneklerinde eğitmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Mezuniyetinin ardından Mesleği gereği mekanik proje tasarım ve uygulama alanlarında çalışmakta, ayrıca aile işletmesi olan Marketlerinde direktörlük yapmaktadır. Evli ve iki kız çocuk babasıdır. 

Mustafa Keleşzade – 26 Nisan 1990 Lefkoşa doğumludur. İlk öğretimini Şehit Doğan Ahmet İlkokulu’nda, orta öğretimini ise Türk Maarif Koleji’nde  tamamlamıtır. Üniversite eğitimini ODTÜ KKK’da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yapmıştır. Geçmişte Arka Bahçe Kültür Edebiyat ve Özne Teorik Politik Dergilerinde yayınında görevlerde yer alan Mustafa Keleşzade, çeşitli basılı ve dijital gazetelerde ve Argasdi Dergisinde makaleleri yayınlanmıştır. Khora Yayınları için gönüllü kitap editörlüğü yapmıştır. Amatör tiyatro ile uğraşan Mustafa Keleşzade, Baraka Tiyatro Ekibi’nin tiyatro çalışmalarında rol almıştır. Khora KitapCafe’de çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Üniversite yıllarına ODTÜ KKK’da Politik Düşünce Topluluğu, Sürdürülebilir Enerji Topluluğu ve Sosyalist Düşünce Topluluğu’nun kuruluşlarında yer almıştır. Sosyalist Düşünce Topluluğu’nun bir dönem başkanlığını yürütmüştür. Baraka Aktivisti’dir. Bağımsızlık Yolu Kurucu üyesi, Parti Meclisi Üyesi ve Dış İlişkiler Sekreteri’dir. 

Sabahat Aydıç – 1987 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğan Sabahat Aydıç, 1997 yılında ailesiyle birlikte Lefkoşa’ya yerleştikten sonra 2005 yılında Haydarpaşa Ticaret ve Meslek Lisesi Muhasebe bölümünden mezun olarak lise öğrenimini tamamladı. 2020 yılında Bağımsızlık Yolu Partisine üye olan Aydıç, 2021 yılından itibaren Bağımsızlık Yolu Parti Meclisi üyeliği ve Mali Sekreter yardımcılığı görevini yapmaktadır.2005 yılından günümüze kadar çeşitli sektör ve şirketlerde Muhasebe personeli olarak görev alan  Aydıç, güncel olarak Rent a Car ve Sigorta Acenteliği yapan özel bir şirkette Muhasebe ve Finans Sorumlusu olarak mesleğini sürdürmektedir. Bir kız çocuğu olan Sabahat Aydıç, Necati Taşkın İlkokulu, Okul Aile Birliğinde Vezne sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Yusuf Bülent Yüksel – Aslen Ergazi ( Ovgoroz ) li olup 1970 yilin da Mersin’de doğdu. Elektrik programlari üzerine egitimini tamamladı. 1 kiz ve 1 erkek cocuk babası olup, özel bir sirkette satış temsilcisi olarak calismaktadır.

Sevgül Uzkan – 1973 yılında Baf’ta doğdu.Liseyi Canbulat Lisesinde okul 3.sü olarak tamamladı ve okul kaptanlığı yaptı.Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.Bir sene özel bir şirkette çalıştıktan sonra,Limasol Bankası Lefkoşa Şubesinde  çalışmaya başlamış,dört ay sonra da Mağusa Şubesine tayin olmuş ve bankanın bilgisayara geçiş yapmasına önemli katkılarda bulunmuştur.Daha sonra bankada muhasebe bölüm sorumluluğuna terfi etmiştir.İskele şubesinde de müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Yetkili Muhasip-Murakıp sınavını kazanıp,bankadan ayrılmış ve kendi ofisini açmıştır.Doğu Akdeniz İlkokulu OAB veznedar görevini uzun yıllar gerçekleştirmiştir.DAİ-DAK okullarının özelleştirilmemesi  için yapılan VYK toplantılarına katılmış ve bu uğurda mücadele vermiştir.MAKAMER yönetim kurulunda görev almış,korosunda solistlik ve koristlik yapmıştır.Ayrıca Otello Çok Sesli Korosunda koristtir.Çok güçlü bir hayvansever olup,bir çok zorda kalmış hayvana fedakarca yardımcı olmuştur.Gelir Vergisi yasasında ,evli kadınlara verilmeyip ,sadece evli erkeğe verilen indirimin yasalarda değişmesi için çeşitli girişimlerde bulunmuştur.Şu anda Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Sorumlusu ve örgütlenme sorumlusu olup,BY PM ve GK organlarında görev yapmaktadır.KAYAD üyesidir.Bir kız ,bir erkek çocuk sahibi olup, vegan beslenmeyi benimsemiştir.

Hüseyin Akçengel – 03.01.1992’de Lefkoşa’da doğmuştur. İlkokulu Alayköy İlkokulu, ortaokulu Atleks Sanverler Ortaokulu, liseyi ise Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümünde okudu. Üniversiteyi Türkiye’de okumayı seçmiş ve Mersin Üniversitesi Otomotiv Teknolojisi Bölümünden mezun oldu. Sonrasında ise Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Yüksek Teknisyenliğini bitirmiştir. Kooperatif Süt Fabrikasında Makine Teknisyeni olarak çalışmaktadır. Bu zamana kadar çeşitli dernekler ve sanat atölyelerinde çalışarak yönetimlerinde görev aldı. Şuan ise Lefkoşa Müzik Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Melisa Koloz

Ahmet Güvenler – 20 Temmuz 1985 Lefkoşa doğumludur. İlk okul eğitimini tamamladıktan sonra, Orta okul ve Lise’yi, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Müzik Bölümünde, ana dal Keman eğitimi alarak tamamlamıştır. Üniversiteyi ise, Kıbrısın Güneyinde, ATRE Müzik Akademisinde 4 Yıllık Müzik Kompozisyon ana dalı ve Keman yan dalı ile tamamlamıştır. Bunun yanı sıra, eğtim süresi boyunca Flarmoni Orkestrası, Lefkoşa Belediye Orkestrası, İki Toplumlu Genclik Orkestraları gibi sanatsal faaliyetlerin içinde bulunmuştur. 2010 Yılında, Apple Hill Chamber Music aracılığı ile Amerika da 1 aylık burslu eğitimle, eğitim hayatını tamamlamıştır. Ardından, Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Umut Evi bünyesinde, (kurucuları arasında olduğu) Umut orkestrası ile 2 yıl boyunca çalışmalar yapmıştır. Aktif sahne müzisyeni olarak devam ettirdiği müzik hayatını, beste ve aranjeler yaparak, aynı zamanda ilgi alanlarından biri olan, Ses ve Kayıt teknisyenliği ile sürdürmektedir.

Serap Kedi – 3 Nisan 1996 Ortaköy Lefkoşa doğumludur. İlkokulu Lurucina’da Akıncılar İlkokulu’nda okudu. Orta öğretimini Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversite’sinde Psikoloji alanında lisans eğitimini sürdürmektedir. Şu anda eğitimi ile eş zamanlı olarak özel sektörde koordinatör olarak çalışmaktadır. DAÜ Psikoloji Öğrencileri Kulübü’nde bir dönem başkanlık görevini yürütmüştür. Akıncılar / Luricina  Kapı İnisiyatifi üyesidir. Lisi bölgesinde Akdoğan Fikir Sanat Atölyesi’nde kültürel ve bölgesel konularla ilgili çalışmalar yürütmüştür. Kültür-edebiyat dergisi Argasdi’de yazıları yayınlanmaktadır. Amatör olarak dans ile ilgilenmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Hilmi Buruk – “İşçi bir ailenin çocuğu olarak 1990 yılında Lefkoşa’da doğan Hilmi Buruk  5 yıl İngiltere’de yaşadıktan sonra , ailesiyle birlikte adaya dönmüştür. Sırasıyla Gönyeli İlkokulu, BTMK, TMK  ve 2014 yılında İzmir Ege Üniversitesi Coğrafya lisans programından mezun olmuştur. 2015 yılında askerlik görevini tamamlamıştır. Bugüne kadar farklı sektörlerde çalışmış özel sektör emekçisidir, son 2 yıldır yine özel bir şirkette satış destek sorumlusu olarak çalışmaktadır. Havacılık ve fotoğrafçılık ilgi alanları arasında olup, amatör olarak çeşitli müzik gruplarıyla çalışmıştır. Aktif olarak modelcilikle ilgilenmekte ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.”

Umut Ersoy – 1984’te Lefkoşa’da doğdu. İstanbul’da aldığı iktisat ve sinema yüksek öğreniminden sonra farklı işlerde çalıştı ve nihayetinde Kıbrıs’a döndü. Fotoğraf, video, görsel tasarım alanında biriktirdiklerini tiyatro sanatıyla buluşturdu. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda tiyatro emekçisidir. Görsel tasarımdan fotoğrafa, oyunculuktan yönetmen yardımcılığına, video çekiminden kurgusuna farklı alanlarda üretimler yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. 

Hasan Çağın Tezbaşar – 23 Mart 1993 yılında Girne’de doğdu. İlk öğretimini Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda, orta öğretimi Şht. Hüseyin Ruso Orta Okulu ve Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi – Elektrik/Elektronik bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümünde almıştır. Baraka Kültür Merkezi aktivistidir. Bağımsızlık Yolu Parti kurucu üyesi, Parti Meclisi üyesi ve Parti Eğitim Sekreterliği görevi yürütmektedir.

Cenk Tuncay – 16 Eylül 1987 Lefkoşa doğumludur. İlk öğretimini Şehit Doğan Ahmet İlkokulu’nda, orta öğretimini Atleks Sanverler ortaokulun’da Lise öğretimini Fen Lisesin’de tamamlamıtır. Üniversite eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü ve Yüksek lisansını ana bilim dalı üzerine yapmıştır. orta derecede İngilizce bilmektedir. Lise ve Üniversite yıllarına Çeşitli kurumlarda dans dersi ve eğitmen olarak görev almıştır . Bağımsızlık Yolu Kurucu üyesidir.

Arif Bayraktar

Tağmaç Özberk – 1994 yılında Lefkoşa’da doğdu. 2012 yılında Levent Kolej, 2018 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl doktora eğitimine Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda başladı. 2021 yılında, “Devital Beyazlatma Sonrası Er,Cr:YSGG Lazer Uygulamasının Farklı Tipteki Adeziv Rezinlerin Dentine Bağlanma Dayanımına Etkisi” başlıklı doktora tezini savunarak, bilim doktoru ünvanı aldı. Ayrıca, 2018 yılından beri “Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Genel Sekreterliği” görevini yürütmektedir. 

Zimzer Sertel – 1951 yılında Limasol’a bağlı Siligu(Silifke)’da doğan Zimzer Sertel, Girne’de ikamet etmektedir.  1987-2012 yılları arasında Girne Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Lapta Huzur Evi’nde çalıştı. Kamu işçiliğinden emekli olmuştur. Çalıştığı yıllarda iş yerinde sendika temsilciliği yapmıştır. 3 çocuk ve 3 torun sahibi olan Sertel, evlidir. Amatör olarak çiçek yetiştirmek  hobileri arasındadır. 

İbrahim Bulut

Ayla Aydoğan Gökay

Yusuf Özgü Sertel – 1983 yılında Lefkoşa’da doğan Yusuf Özgü Sertel, Girne’de ikamet etmektedir. Sırasıyla 23 Nisan İlkokulu;ve Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nden mezun olan Sertel; Atatürk Öğretmen Akademisi’ni bitirmiştir.  Alsancak İlkokulu, Tatlısu İlkokulu’nda çalışmıştır.  Şu an mezun olduğu okul olan 23 Nisan İlkokulu’nda ilkokul öğretmeni olarak çalışmaktadır. Hayvan hakları mücadelesi veren derneklerde görevler alan Sertel, 2008-2014 yılları arasında Basketbol hakemliği de yapmıştır. Önceki yıllarda Bağımsızlık Yolu Basın Yayın ve Propaganda Sekreterliği’nde bulunmuştur. Ayrıca Sertel, Ankaradegillefkosa sitesinde editörlük ve genel yayın yönetmenliği görevlerini de üstlenmiştir. Aktif olarak vücut geliştirmeyle uğraşan Sertel, bekardır ve İngilizce konuşabilmektedir.

Haydar Dolmacı – 1983 yılında Girne’de doğmuştur. İlk öğrenimimi lapta ilkokulu, orta ve lise öğrenimimi Lapta Yavuzlar Lisesi’nde tamamlamıştır. (2000). Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi lisans ve yüksek lisans mezunu olan Dolmacı, 13 yıldır özel bir gıda firmasında çalışmaktadır.

Enver Timur Gürzap – 03 Aralık 1990’da Girne’de dünyaya geldi. 23 Nisan İlkokulu ve 19 Mayıs T.M.K’da ilk ve orta öğretim yıllarını tamamladıktan sonra, Mağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde İletişim fakültesinde başladığı akademik eğitimine Psikoloji bölümünde devam etmiş ve 2013 yılında psikolog olarak mezun olmuştur.  2009 yılından beri çeşitli siyasi ve sivil toplum örgütlerinde gönüllü / aktif roller aldı. Lisans yıllarından sonra turizm ve özel sektörde çalıştı. 2018 yılında Hollanda’nın Tilburg Kent’inde Ekonomik Psikoloji eğitimi aldı. 2019 yılında Kıbrıs’a geri dönerek Pazarlama Stratejileri ve Dijital Pazarlama çalışmalarını başlattı. Bir taraftan  2021 Yılından beridir Kıbrıs Sağlık ve Toplum Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Halil İbrahim Keleşzade – 20 Şubat 1954 tarihinde Girne’ye bağlı Fota’da dünyaya geldi. İlkokulu Fota’da Dağyolu İlkokulu’nda, ortaokulu Bayraktar Ortaokulu, liseyi ise Lefkoşa Türk Lisesi’nde okudu. 1972-1974 yılları arasında mücahitlik yaptıktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne kaydoldu ve 1989 senesinde Yüksek Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. 1979-1999 yılları arasında Devlet Üretme Çiftlikleri’nde çeşitli görevler aldıktan sonra emeklli oldu.

Gülertan Aşık – 21 Mayıs 1990 Girne doğumludur. İlk öğretimini 23 Nisan İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimi Girne Anafartalar Lise’sinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi- Uygulamalı Matematik Bilgisayar Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.  Üniversitenin ardından kendisine ait işletmesinde direktörlük görevini üstlendi ve  yaklaşık yedi yıldır burada çalışıyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Salih Hayaloğlu

Mustafa Batak – 4 Şubat 1991 Lefkoşa Köşklüçiftlikte doğdu. İlk öğretimini Lefkoşa Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta okulu Şht. Hüseyin Ruso Orta Okulu’nda, Lise öğrenimini ise Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi – Yapı Ressamlığı bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Yakındoğu Üniversitesi Mimarlık Bölümünde almıştır.  2015 yılında bu yana Mimarlık yapmaktadır. Aynı zamanda Baraka Kültür Merkezi aktivistidir. Barakada belgesel/film çalışmalarında bulunup, Baraka neşriyatı olan Argasdi’nin tasarım ekibinde yer alıp aynı dergide makaleleri yayımlanmıştır. 

Zekiye Şentürkler – 1987 doğumlu. Liseyi Türk Maarif Kolejinde bitirmesinin ardından University of Hertfordshire, İngiltere’de Muhasebe ve Finans bölümünden mezun oldu. 2011 yılında muhasebe alanında uluslararası imza yetkisi almaya hak kazandı (Association of Certified Chartered Accountant). 11 yıllık çalışma yaşamında çeşitli özel şirketlerde muhasebe ve denetim alanlarında çalıştı. Özel bir muhasebe ofisi ortağı olarak mevcut iş hayatına devam etmektedir. Evli 2 çocuk sahibi. Baraka Kültür Merkezi aktivistidir. Baraka Tiyatro ekibinde çeşitli görevlerde bulundu. Argasdi dergisinin hammaliye kurulunda yer almaktadır.

Hakan Tanıttıran

Nermin Sontaş – 20 Temmuz 1984 Lefkoşa doğumludur. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri eğitimini tamamlayıp Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksek lisans yapmıştır. Finans sektöründe çalışmaktadır.

Mehmet Kılıç

Bülent Kurt

Nil Çukurovalı Özkızan – 1966 yılında Baf’a bağlı Androliku (Gündoğdu) köyünde dünyaya geldim. Öğretmen bir baba ve ev emekçisi bir annenin ilk çocuğuyum. İki kardeşim vardır. Evliyim, iki çocuk annesiyim. Uzun yıllar ETİ Teşübbüsleri’nde kamu emekçisi olarak çalıştım. Şirketin kapatılmasından sonra çalışma hayatıma Güzelyurt Özgürlük İlkokulu’nda sekreter olarak devam ettim. Şu anda sigorta emeklisiyim. Kitap okumak, balık avlamak, yabancı ülkelere seyahat etmek ve klasik müzik dinlemek hobilerim arasındadır.

Neriman Çukurovalı – 1945 yılında maden ocağında çalışan bir babanın ve ev emekçisi bir annenin kızı olarak Baf’a bağlı Poli’de dünyaya geldim. Üç çocuk annesiyim, beş tane de torunum var. Hobilerim arasında hamur işi yapmak ve seyahat etmek vardır.

Meryem Nazlı – 1962 yılında Ayandrea-Lefkoşa’da doğdu. Haydarpaşa Ticaret Lisesi Muhasebe bölümünden  mezun oldu. 1980-1983 yılları arasında Söz Gazetesi’nde çalıştı. 1991-1992 yıllarında Gönyeli Spor Kulübü’nde Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 1995-1999 yılları arasında PEYAK’ta çalıştı. 1999-2019 yılları arasında Yakındoğu Üniversitesi’nde Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalıştı. Partimiz Bağımsızlık Yolu’nun kurucu üyelerinden olan Meryem Nazlı, halen Onur Kurulu Asbaşkanı ve üyesi olarak görev yapmaktadır. Sigorta emeklisi olan Nazlı, evli olup 2 evlat ve bir angoni sahibidir.

Feray Yalçuk

Hüseyin Tezbaşar – 29 Temmuz 1955 yılında Bağlıköy’de doğdu. İlköğretimini Bağlıköy İlkokulu, orta öğretimini Bayraktar Ortaokulu ve Lefke Cengiz Topel Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini 1974-1980 yılları arasında Ankara ADMMA’da Makina Mühendisliği bölümünde yapmıştır. Gençlik yıllarında Türkiye ve Kıbrıs Devrimci hareketleri içerisinde yer almıştır. 1992 Karpaz Meslek Lisesi’nde başlayan meslek hayatını, 2015 yılında Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlayıp emekli olmuştur. Öğretmenlik yılları içerisinde bir dönem KTOEÖS yönetim kurulunda bulunmuştur. Bağımsızlık Yolu Onur Kurulu üyesidir.