“Shakespeare’in Şen Kadınları” Mağusa’da Ayakta Alkışlandı

Baraka Tiyatro Ekibi’nin yeni oyunu “Shakespeare’in Şen Kadınları” 6 Nisan 2024 Cumartesi akşamı Mağusa Kültür Kongre Merkezi’nde (KÜKOM) sahnelendi.

Shakespeare oyunlarına feminist bir yorum getirerek, kadın özgürleşmesi temasını işleyen Shakespeare’in Şen Kadınları’nı Baraka Tiyatro Ekibi Sorumlusu Nazen Şansal yazdı. Feray Karahüseyin Ergin, Merin Olgun, Muhammed Said Alpsoy, Serap Kızıl ve Şifa Alçıcıoğlu’nun rol aldığı oyunun özgün müziklerini ise Sol Anahtarı müzik topluluğu ile müzisyen Ahmet Güvenler hazırladı.

Güzel bir kalabalığın izlediği oyunun sonunda sahneye çıkan Nazen Şansal, Baraka Kültür Merkezi’nin İsias davasının yakın takipçisi olduğuna dikkat çekti. Şansal ve oyuncular açtıkları #isiasortakdavamız pankartı ile seyircilerini 7 Nisan’da yapılan Mağusa Maratonu ve 19 Nisan’da Lefkoşa’da yapılacak olan Adalet Yürüyüşü’ne davet etti. Şansal, oyunun mesajlarına alkışlarıyla katılan duyarlı seyirciye ve organizasyonu yapan Bağmsızlık Yolu Mağusa Bölge Örgütü’ne teşekkürlerini sundu.

Salon kullanımı için Gazimağusa Belediyesi’ne teşekkür eden Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Sorumlusu Sevgül Uzkan ise Baraka Kültür Merkezi ile dayanışmalarının önemini vurguladı.

Shakespeare’in Şen Kadınları’nın Bir Sonraki Durağı Girne Turne programının bir sonraki durağı Girne olacak. Oyun, 20 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Kadın özgürleşmesi ve emekçilerin sorunlarını mizahi bir dilde işleyen oyuna, 12 yaş üzeri tüm tiyatro severler davet edildi. Biletler 50 TL olup Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Örgütü’nden veya oyun günü kapıdan alınabilecek.