Sirk Protestosu

“Dün YDÜ’deki görevlilerden alınan bilgilere göre Türkiye’den gelen ekibin yanında 2köpek ve piton yilanlarinin olduğu bilgisine ulasmistik. Hatta güvenliklerin ifadesine göre “sadece köpekle yılan” denmişti. Daha sonra edinilen bilgiye göre 2köpekle yilanlarin adaya giris yapamadigini, adadaki hayvanlarin kullanilacagi bilgisine erismistik. Sabahki görüşmemize dayali olarak aldigimiz son bilgiye göre son ana kadar sirkte hayvan kullanilacak olmasina rağmen hayvanlarin adaya girisi engellenmistir.

*Bazi sebeplerden ötürü adaya girisi yapilamayan hayvanlar eğer izin verilmiş olunsaydi yarin sirk hayvanlarla olacakti.

*Adamiz genelinde sayili egitim kurumlarindan olan YDU, gun gectikce hayvanlarimiza karsi olumsuz yonde ilerleme sarfediyor.

* Dünkü eylem cagirisindan sonra YDU’den geri dönüt aldik. Can dostlarimizin eğlence kaynağı edinilmesine dair olusturulan tepkilerimiz sonucunda olasi bir eylemde hakkimizda yasal islem baslatilacak denmisti. Eylemin iptalinin baslica sebebi, bahsi gecen hayvanlarin “ADAYA GİREMEMESİ” olmaktadir. Hic bir tehditten veya korkutma cabalarindan dolayi degildir.

*Son ana dek adaya girisi planlanan ve dağıtılan davetiyeler dahi ilk baslarinda hayvanlarin yer almasina rağmen son anda iptal ediliyor olmasindan dolayi sessizliğini koruyan örgütler de bizi sasirtmistir.

Tekrardan böyle bir gereksiz HAYVANLI SİRKİN ADADA GERCEKLESMESINE DAIR HERHANGI BIR DUYURU BİLGİMİZE ULASIRSA PESINI BIRAKMAYACAGIZ.

Son ana dek bu sirkte “hayvan” kullanilacakti ve bir sans eseriyle BU SİRKTE HAYVAN KULLANILMAYCAKTIR.

Hic bir kurum,kurulus veya özel birime karsi korkuyla hareket etmediğimizi kamuoyuna duyururuz.

Aşagida ismi belirtilen örgütlere desteklerinden dolayi teşekkürü borç biliriz.

*BARAKA
*Bağımsızlık Yolu
*Sessiz Kullar Derneği
*Kuir Kibris Derneği
*CTP Girne Örgütü

ALTIN PATILER SOKAK HAYVANLARINI KORUMA VE KURTARMA DERNEĞİ”