Türkiye Sosyalist Hareketine Açık Teşekkür

16 Nisan 2023 tarihinde gerek Sosyalist Güç Birliği İttifakı gerekse de Emek ve Özgürlük İttifakı’nın parçası olan sosyalist örgütlere bir açık mektup yayınlamıştık. Mektubumuzda Türkiye açısından kritik önemdeki seçimlere yönelik propaganda çalışmalarının, ülkemiz Kıbrıs’ta bir siyasal özneleşmeye dönüşmemesi yönünde hassas davranılması gerektiğine dikkat çekmiştik.

Türkiye sosyalist hareketi bileşenlerine propaganda süreci boyunca bu konuda yapıcı, hassas ve duyarlı davranmış oldukları için yürekten teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Özellikle MHP Başkanı Devlet Bahçeli örneği ve “Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmamak adayı Rumlara vermektir” şeklindeki açıklaması göz önünde bulundurulduğunda, sosyalist hareketin irademize saygılı tutumu, Türkiye halklarının yüz akı olmuştur ve halkımız için çok anlamlıdır.

Dayanışma halkların zarafetidir. Bahçeli gibi faşistlerin saygısızlığı ve hadsizliği karşısında, Türkiye sosyalistlerinin onurlu tutumu devrimcilerin yüz akı olmuştur.

Bu duygularla, 14 Mayıs günü gerçekleşecek olan seçimlerde umutların kuşatılmasına her zaman direnmiş olan sizlerin bu ablukayı dağıtma mücadelenizi, en derin dayanışma duygularımızla selamlarız. Başarınız bizim başarımızdır, mücadeleniz bizim mücadelemizdir. Yoldaşça selamlar!

Yaşasın Türkiye ve Kıbrıs Halklarının Kardeşliği!

Yaşasın Devrimci Dayanışmamız!

Bağımsızlık Yolu

Emekçinin Partisi